Loading...

“EQC beni bir tavır almam için motive etti!”
Andreea Badala, Tasarımcı

EQC’ye bindiğim anda kendimi iyi ve güvende hissettim. Bunun kısmen, hem fütürist ve modern, hem de klasik ve tanıdık gelen tasarımla ilgili olduğunu düşünüyorum.
EQC’nin sürüşünün bu kadar sezgisel olması beni daha da etkiledi, hiç alışkın olmadığım kadar hafif ve rahattı. Koltuklardaki masaj seçeneği de beni gerçekten heyecanlandırdı. İşte yorucu bir günün ardından eve gitmek için bu otomobile binmeye can atacağımı hayal edebiliyorum.
Bir diğer harika şey de koltuk kumaşlarının malzemesiydi. EQC’de kullanılan diğer malzemeler gibi sadece konforlu değil, aynı zamanda sürdürülebilir olmaları dikkat çekiciydi. Bir moda tasarımcısı olarak bana gelecekteki çalışmalarımda benzer bir yolu takip etme konusunda ilham verdi. Benim için en büyük keşif bu oldu: EQC gerçekten beni sürdürülebilirliği savunma konusunda bir tavır almaya motive etti.

Çalışmalarını Bükreş’te sürdüren moda tasarımcısı Andreea Badala, tasarımlarını Murmur markası ile üretiyor.
murmurstore.com

“EQC’yi sürmek Ay’da yürümek gibiydi…”
Mike Massimino, Astronot

Uzaydayken gezegene bakışım değişti: Bir cennette yaşadığımızı açıkça gördüm. Ama aynı zamanda atmosferimizin ince ve Dünya’nın kırılgan olduğunu da gördüm. Bunu fark ettiğim anda, sürdürülebilirlik konusunun ve pratiğinin ne kadar ciddi bir önemde olduğunu anladım. Bu yüzden EQC geleceğe atılan önemli bir adım: Zarif, ekonomik, hatta sıfır yerel emisyonla ekolojik de… Üstelik muhteşem görünüyor.
İşin güvenlik kısmı da önemli. Araçta fren asistanı ya da “Hey, merak etme. Yeterince enerjin var” diyen pil göstergesi gibi pek çok yardımcı unsur var. Otomobilin sizi desteklediğini ve yanınızda olduğunu hissediyorsunuz.
Gezi mecburen sona erdiğinde, hemen araca dönüp yola devam etmek istedim. Bunun için kişisel bir sebebim de var: EQC’yi sürmek bana uzaydaymışım gibi hissettirdi. O kadar sessizdi ki, Ay’da yürümek gibiydi!

Eski bir astronot olan Mike Massimino, günümüzde bir profesör, yazar ve konuşmacı olarak dünyayı dolaşıyor.
mikemassimino.com

“EQC’deki geri dönüşümlü malzeme kullanımı oldukça etkileyici!”
Jenny Wu, Mimar

Dürüst olmak gerekirse, EQC’de koltuğa oturduğumda tam olarak ne beklemem gerektiğine dair hiçbir fikrim yoktu. Elektrikle çalışan otomobilleri düşündüğümde, bu güçlü sürüş kesinlikle aklıma gelen ilk şey değildi. Ama karşılaştığım tam olarak bu oldu: Ayağımı pedala bastığımda uçuyormuşum gibi hissettim, bu gerçekten inanılmazdı.
Bu EQC’yi ilk sürüşüm. Etkileyici ivmesine rağmen, ilk denemede zahmetsizce ve kolayca sürülebiliyor. Hiçbir araç bu kadar iyi hissettirmemişti.
Tasarımı son derece modern ve detayların büyük bir sevgi ve dikkatle biçimlendirildiği belli oluyor. Bir mimar ve tasarımcı olarak EQC’nin bir ölçüde geri dönüşümlü malzemeden yapılmış olmasını etkileyici buluyorum, çünkü bunu başarmanın ne kadar zor olduğunu biliyorum. Test sürüşünü tamamladıktan sonra araçtan indiğimde, geleceğin elektrikli mobilitede olduğuna tamamen ikna olmuş haldeydim.

Jenny Wu, ortağı Dwayne Oyler’le birlikte Los Angeles merkezli tasarım şirketi Oyler Wu’yu yönetiyor.
oylerwu.com

“Yolda sörf yapıyormuşum gibi hissettim!”
Garrett McNamara, Büyük Dalga Sörfçüsü

Ben bir sörfçüyüm, o yüzden pek gergin bir insan sayılmam. Ama EQC’nin sürücü koltuğuna oturmadan önce gergin olduğumu fark ettim. Fakat bir kere alıştıktan sonra kendimi çok iyi hissettim. Şimdiye kadar hiçbir araçta bu kadar iyi hissetmemiştim. Tarif etmesi zor, ama şunu söyleyebilirim: EQC’yi sürmek insana sanki uçuyormuş gibi hissettiriyor. Bu mükemmel bir şey!
EQC’yi deneyeceğim anın gelmesi için uzun süre bekledim ve nihayet denediğimde sürüşünün bu kadar zahmetsiz olmasına hayret ettim. Sürüş sisteminin sessizliğinden de çok etkilendim. İvmesinin inanılmaz derecede yumuşak olmasını saymıyorum bile.
Yanmalı motorlu bir araçtan çok farklı olacağını tahmin ediyordum, ama bu kadar da üstün olmasını beklemiyordum.
Uzun zamandır sörf yapıyorum ve mükemmel dalgaların üzerinde süzülmeyi seviyorum. EQC ile yol alırken birdenbire kendimi yolda sörf yapıyormuşum gibi hissettim. Bu araçla geride bıraktığım her metreyle bir gelişme kat ediyormuşum gibi geldi. Hem kişisel olarak hem de hepimiz, geleceğimiz için… Sürdürülebilirliğin her zamankinden daha önemli olduğu günümüzde, bir sörfçü olarak okyanuslardaki kirlenmeye karşı mücadele ediyorum ve şimdi EQC sayesinde yollarda da tavrımı koyabiliyorum.

Garrett McNamara, bir sonraki dalganın peşinde olmadığı zamanlarda okyanuslar için mücadele ediyor.
garrettmcnamara.com

2020-04-21T12:59:53+00:00

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.