Loading...

Mercedes-AMG, A 35 4MATIC ile performans ve konforu bir arada sunuyor. Otomobilinden adrenalin, macera ruhu ve hız bekleyen sürücüler aradıklarını bu araçta buluyor. Üstelik bu yarışçı ruhun yanında, şehir hayatında gerekli tüm konfor özellikleri de A 35 4MATIC’i yolların gözdesi haline getiriyor. Aracın güçlü motoru ve gelişmiş yol tutuş özellikleri güven verirken tasarım detayları ise göz alıcı bir cazibe yaratıyor. Araç ayrıca bilgi-eğlence sistemlerinin sunduğu avantajlarla sürüş keyfini benzersiz bir deneyime dönüştürüyor. Mercedes-AMG A 35 4MATIC, bir otomobilden beklenenlerden çok daha fazlasını gerçeğe dönüştürüyor. Bu harika otomobilin öne çıkan özelliklerini deneyimlemek için İstanbul yollarında bir geziye çıkıyoruz. A 35 4MATIC’i hem şehir içinde hem de dışında test ettiğimiz yolculuğumuz bizi, aracın parlak, göz alıcı sarı rengiyle uyumlu şekilde güneşli bir deniz kenarına getiriyor…

A 35, tüm AMG niteliklerini bünyesinde barındırıyor. Otomobilde 306 HP (225 kW) güç ve 400 Nm tork üreten yeni 2,0 litre hacimli 4 silindirli turbo bir motor bulunuyor. Şasi, karoser, yürüyen aksam, dört tekerlekten çekiş sistemi ve şanzıman da dâhil her bir ayrıntı günlük kullanım konforundan ödün vermeden maksimum sürüş performansı sunacak şekilde optimize edilen A 35 4MATIC, spor otomobil seviyesinde performans değerleri ve karakteristik tasarımıyla “Hot Hatch” dünyasına güçlü bir giriş yapıyor.

Çift kavramalı AMG SPEEDSHIFT DCT 7G otomatik şanzımana sahip A 35 4MATIC, dinamik ve atak karakteriyle öne çıkıyor. Oranları çok iyi ayarlanan şanzıman, tüm hız aralıklarında atak sürüş sağlarken hızlı vites geçişleri ve vites yükselttikten sonra güç kaybına neden olmayan yapısıyla sportif sürüşü ve performansı destekliyor. Standart olarak sunulan RACE-START fonksiyonu kullanıcıyı, kalkış anında mümkün olan en kısa hızlanma süresiyle buluşturuyor. “M” sürüş modunda direksiyon üzerindeki vites değiştirme kulakçıklarını kullanarak vites değiştirme imkânı ise sportif sürüşü destekliyor.

Mercedes-AMG A 35 4MATIC’te standart olarak sunulan dört tekerlekten çekiş sistemi üstün yol tutuş ve sürüş keyfini birlikte sunuyor. Çok daha hızlı reaksiyon gösteren ve devirden bağımsız bir şekilde işleyen elektromekanik sistem elektrohidrolik sisteme göre sürüş dinamikleri açısından avantaj sağlıyor. A 35 4MATIC’in yüksek performanslı fren sistemi ise aracın en kısa sürede güvenli bir şekilde durmasını sağlıyor.

Hıza duyarlı elektromekanik spor direksiyon sistemi, netliği ve keskinliği ile yüksek performanslı sürüşleri destekliyor. İki farklı ayar seviyesine sahip değişken oranlı direksiyon sistemi, seçilen sürüş moduna bağlı olarak daha sportif veya daha konforlu olmak üzere farklı karakterlere bürünüyor.

A 35 4MATIC, A-Serisi’nin dinamik ve güçlü dış tasarımını karakteristik AMG unsurları ile birleştiriyor. Önden bakıldığında çift çıtalı ön ızgara, geniş hava girişleriyle AMG ön tampon, ön tampon altı eklentisi ve gümüş krom süslemeler dikkat çekiyor. Yandan bakıldığında aerodinamik bir şekilde optimize edilen tasarımıyla 18 inçlik çift kollu hafif alaşım jantlarla AMG marşpiye kaplaması sportif görünümü güçlendirirken, arka kısımda ise yeni difüzörlü arka tampon, entegre tavan spoyleri ve iki adet yuvarlak egzoz çıkışı öne çıkıyor.

A 35 4MATIC iç mekân tasarımıyla da sportif bir karakter sunuyor. Kırmızı dikişli siyah ARTICO deri / DINAMICA mikrofiber kumaş-döşemeli koltuklar ve kırmızı emniyet kemerleri veya siyah/gri ARTICO deri koltuk döşemeleri dışında kırmızı şeritli DINAMICA mikrofiber kumaş süslemeler ve havalandırma çıkışları sportif karakteri vurguluyor.

Yeni nesil AMG direksiyonu, sürücü ile otomobil arasında üst düzey bir bağ kuruyor. Tutma bölgesinde delikli yapıdaki deriye sahip kırmızı dikişli, alt kenarı düz sportif direksiyon simidi, etkileyici bir görünüm sunuyor. Tasarımıyla dikkat çeken vites değiştirme kulakçıkları, manuel vites değiştirme imkânı sunarak sportif sürüşü destekliyor. Yeni entegre Dokunmatik Kumanda Düğmeleri, gösterge ve bilgi-eğlence sistem ekranını ayarlama ve kişiselleştirme imkanı sunuyor.

Yeni A-Serisi gibi A 35 4MATIC de yenilikçi kullanım ve gösterge özelliklerine sahip MBUX bilgi ve eğlence sistemi ile donatılıyor. MBUX, sürücü ve yolcular arasında çok daha etkin bir bağ kuruyor. Yüksek çözünürlüklü 3 boyutlu grafiklerle desteklenen kullanıcı dostu arayüz, kolay ve ergonomik bir kullanım sunuyor. Tek bir cam panel altında bir araya gelen iki adet geniş ekran kabin içindeki yatay yapıyı güçlendiriyor.

2019-09-14T14:33:28+00:00

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.