Loading...

“Hey Mercedes!”

MBUX, Mercedes-Benz’in yeni nesil otomobillerinde yer alan bilgi-eğlence sistemi olarak sürücü-otomobil arasındaki etkileşimi en üst seviyeye çıkarıyor. İnsanların bir otomobilden beklentilerinin giderek arttığı günümüz koşularında, Mercedes-Benz araçlar geleceğin sürüş deneyimini şekillendiriyor. Mercedes-Benz de MBUX’ın öne çıkan özelliklerle kullanıcılarını gelecekle tanıştırıyor.

Kişiselleştirilebilen özellikleriyle MBUX, temelde otomobili farklı şekillerde kontrol etmeyi sağlıyor. Direksiyon üzerinde bulunan dokunmatik kontrol düğmeleri, dokunmatik sezgisel medya ekranı, orta konsoldaki dokunmatik kumanda paneli ya da konuşarak! Evet, yanlış duymadınız; yeni nesil Mercedes-Benz araçlar sesli komut özelliğiyle birçok bilgiye ulaşmanızı sağlıyor. Yapay zekâ teknolojisine sahip Akıllı Sesli Komut Sistemi, “Hey Mercedes” komutuyla aktive oluyor. Klima derecesinden, radyo kanalının değiştirilmesine, telefon aramalarını yönetmekten ambiyans aydınlatmasını değiştirmeye, pek çok işlem yapabilen “Hey Mercedes”, sürücülerin kişisel asistanı haline geliyor. Geçmişin bilimkurgu filmleri Mercedes-Benz ile gerçek olmaya devam ediyor. Kim bilir, belki de ilk “uçan otomobil” çok yakında Mercedes-Benz ile hayatımıza girebilir…

Otomobilinizle Dijital Bağ Kurun!

Mercedes-Benz “otomobil evreni”nde her şey kullanıcıların hayatını kolaylaştırmak için tasarlanıyor. Böylece geçmişte dert olan pek çok şey keyfe dönüşüyor. 2002 yılından bu yana üretilen birçok Mercedes-Benz modeli ile uyumlu olan Mercedes me Adapter ile otomobilinizle dijital bağ kurmaya hazır olun!

Mercedes me Adapter, akıllı telefon uygulaması üzerinden aracınızla ilgili önemli verilere ulaşmanızı ve faydalı fonksiyonları günlük yaşamınızın bir parçası haline getirmenizi sağlıyor. Mercedes me Adapter; ister yolculukta, ister evde, yakıt seviyesi ve menzil gibi araç durumuna ait verileri anında kontrol edebilmeyi, uygulama üzerinden yetkili servisle her zaman telefon veya e-posta ile iletişime geçmeyi mümkün kılıyor. Ya da yakındaki otopark bilgilerine ulaşmayı ve aracınızı park ettikten sonra yerini bulmanızı…
Yaptığınız sürüşleri ve bu sürüşlerdeki performansınızı da değerlendirmeniz mümkün! Aracınızın bakım zamanına ilişkin uyarıları ya da yakıt durumunu evden çıkmadan kontrol etmenizi sağlayan tüm diğer konfor özelliklerini ise saymaya gerek yok!

Bu sistemin kullanımı ise son derece pratik. Yapmanız gereken tek şey Mercedes me Adapter uygulamasını App Store ya da Google Play’den telefonunuza indirmek ve Mercedes-Benz bayinizden temin edeceğiniz Mercedes me Adapter’ın etkinleştirilmesini sağlamak. Gerisi otomobilinizle sizin aranızda…

Otomobilinden Ayrılamayanlardan Mısınız?

İyi bir otomobille, keyifli bir sürüşün en temel anahtarı hiç kuşkusuz araç bakımının aksatılmadan yapılması… Ancak pek çok kişi uzayıp giden, saatler alan bu süreçten dert yanar. Fakat tüm bunlar geride kaldı. Mercedes Servisim uygulaması, otomobilinden ayrılamayanlar ve servisteki araçlarının durumunu anlık takip etmek isteyenlerin işini kolaylaştırıyor.

Artık periyodik bakım işlemleri sırasında otomobilinizden uzak kalmıyorsunuz. Nerede olursanız olun Mercedes Servisim uygulamasıyla; aracınızın yetkili servislerdeki periyodik bakımları için online randevu talebi oluşturarak işlemlerin her aşamasını anlık ve gerçek zamanlı olarak takip edebiliyor ve aldığınız bu hizmetlerden memnuniyet dereceniz ile ilgili anında geri bildirim verebiliyorsunuz. Ayrıca güncel Satış ve Satış Sonrası kampanyalar, yeni ürünler ve etkinlikler hakkında bilgi alırken ilave ürün ve hizmetler için özel teklif ve indirimlerden faydalanıyor yanı sıra, orijinal araç aksesuarları ve MB Collection yaşam tarzı ürünlerini de uygulama üzerinden inceleyebiliyorsunuz.

Mercedes Servisim’i akıllı telefonunuza yüklemek için tıklayın!

Apple App Store’dan indirin.

Google Play Store’dan indirin.

2019-09-16T11:47:54+00:00

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.