Loading...

Thomas Nickel gümüş rengi Mercedes-Benz S 560 Cabriolet’den inerek Urth Caffé’ye yürüyor ve girişteki üç basamağı tek adımda aşıyor. Haftada birkaç kez buraya kahvaltı yapmaya geliyor ve söylediğine göre Oscar sahibi bazı oyuncular da aynı alışkanlığa sahip. Burada ünlü mankenleri görmek de mümkün, ancak onlar genellikle günün ilerleyen saatlerinde geliyorlar.

İki leziz İspanyol lattesinden sonra Kaliforniya sabahı gözle görünür şekilde aydınlanıyor. Geziye başlama vakti geldi. Hollywood Tepeleri’nden Deer Canyon Yolu’na doğru sakin bir gezi için yola çıkıyoruz. Thomas Nickel, 469 BG otomobilinde arkasına yaslanıyor. “Burası bugün benim güneşlenme terasım olacak” derken yüzüne kocaman bir gülümseme yerleşiyor. Crescent Drive’a saparken bir düğmeye dokunuyor: Otomobilin geniş kumaş tavanı açılıp neredeyse sessiz bir biçimde katlanmaya başlıyor.

Kuzeye doğru şehrin yukarısındaki tepelere ve Nickel’ın evine giden yolu aşmamız yalnızca birkaç dakika sürüyor. Altı yıl önce satın aldığı harap haldeki sayfiye evini mimari bir cevhere çevirmiş. Sabah ilerleyip güneş yükselirken evin camdan duvarları Hollywood Tepeleri, Burbank ve Los Angeles şehir merkezini gören 270 derecelik büyüleyici bir manzara sunuyor. Panoramik terasın bir kat altında, 1969 yapımı bir Airstream karavan güneşle beraber ışıldıyor. Sayfiye evini yenilediği süreçte bu karavan Nickel’ın eviydi. Artık karavanı Airbnb üzerinden kiralıyor.

Airstream’de kalan misafirler meşhur Hollywood tabelasını ve yandaki Laurel Canyon’u gören sınırsız manzaranın tadını çıkarıyor. Nickel’ın sokağının sonundaki ev ise bir zamanlar Jimi Hendrix’in yuvasıydı.

Yürüyüş Zamanı
Nickel doğa yürüyüşü için üzerini değiştirip otomobiline biniyor. Koyu kırmızı koltuk döşemesine yerleşip sekiz silindirli motoru çalıştırırken büyüleyici mavi gökyüzüne bakıyor. Motorun tatmin edici sesi kulaklarımızı dolduruyor. Efsanevi Mulholland Drive’ın yakınlarındaki doğa koruma alanına ulaşmak yalnızca birkaç dakikamızı alıyor. Şimdiki planımız 30 dakikalık hızlı bir doğa yürüyüşü yapmak. Artık güneş daha da tepede ve son bulutları da yakıp yok etmiş vaziyette.
Nickel, eskiden Almanya’da Recklinghausen isimli bir şehrinde yaşıyordu. 1980’lerde okulu bıraktıktan sonra bir polis memuru olarak kariyerine başladı. Daha sonra Federal Suç Araştırmaları Ofisi’nde ve elçilik güvenliğinde çalıştı ama hepsinden vazgeçmeye karar verdi. “Arkadaşlarım beni bunu yapmamam için uyardı. Herkesin gıpta ile baktığı devlet memurluğu statümden vazgeçtiğim için deli olduğumu söylediler. Ama bu benim için yeterli değildi.”

Thomas Nickel, bilgisayar bilimleri eğitimini tamamladıktan sonra Arnold & Richter (Arri) firmasında bulduğu bir iş vasıtasıyla Münih’in film endüstrisine girdi. Burada hızla yükselerek bir yapımcı oldu ve çeşitli Alman filmlerinin yapımcılığını üstlendikten sonra rüyalar şehri Los Angeles’a taşındı. Böylece 53 yaşındaki Nickel’in rüyaları gerçek oldu.

Camdan Gözüken İnanılmaz Manzara
Evde hızlı bir duşun ardından Nickel birkaç işini halletmek için Malibu’ya doğru yola çıkıyor. Alışveriş listesinde uzun zamandır ihtiyaç duyduğu ama almaya fırsat bulamadığı şeyler var. Prodüksiyon şirketi için yapması gereken bir işi ve akşama kadar herhangi bir randevusu olmadığı için 45 dakikalık Malibu yolculuğunu bugün gerçekleştirmesi mantıklı. Nickel 101 numaralı otoyola çıkıyor. 405. Caddeden kuzeydoğuya ilerledikten sonra Las Virgenes Yolu’na sapıp kıvrımlı Pasifik Kıyısı Otoyolu’ndan geçerek Malibu Country Alışveriş Merkezi’ne ulaşıyor.

Güneş artık ortalığı iyice ısıtırken sırada alışverişten önce SunLife Organics’te soğuk bir şeyler içmek var. “Hayati Karışımını” beklerken ahbap olduğu servis elemanlarıyla sohbet ediyor. Tezgahın arkasında duran dört kişi sokakta park edilmiş S 560’dan açıkça etkileniyor. Ekip camın ardındaki otomobili hayranlıkla incelerken diğer müşteriler içecekleri için biraz beklemek zorunda kalıyor.

Thomas Nickel’ın birkaç otomobili var. Fakat son gözdesi çevresine diğer otomobillerden çok daha iyi uyum sağlayan Mercedes-Benz S 560 Cabriolet. Lüks, denge, soğukkanlılık ve şık bir dinamizm… Üstü açılır S-Serisi, Kaliforniya yaşam tarzının dört teker üzerinde vücut bulmuş hali gibi.

Aslına bakılırsa Thomas Nickel çocukluğundan beri bir Mercedes-Benz hayranıydı. Bir gün eklem bağlarının kopması sebebiyle hastaneye kaldırıldığında, odasını paylaştığı adamı 280 S model W116’ını kendisine satmaya ikna etti. 1980’ler ve 1990’larda 123 modellerini tercih ediyordu. “Favorim 280 CE’ydi” diye açıklarken yüzünde yine o kocaman gülümseme beliriyor.

“Hayati Karışımını” içen Nickel, dükkândan çıkarak Zuma Sahili’ne doğru ilerliyor.
Kumsal, bölge yerlileri arasında son derece popüler olsa da günün bu saatinde pek kalabalık değil. Bugün deniz nispeten sakin ve Nickel karşı konulamaz bir şekilde sörf tahtasıyla denize doğru çekiliyor. Birkaç dalgayı yakaladıktan sonra kumsalda oturarak denizi izliyor.

Pasifik kıyısında günler hala kısa ve öğleden sonra güneşi ufka doğru alçalmaya başlıyor. Thomas Nickel evine gidip çalışmaya başlamadan önce, Pasifik Kıyısı Otoyolu’ndan geçerek bu yoldaki pek çok ıssız kanyon arasında son bir tur atmak istiyor. En sevdiği yollardan biri buranın birkaç kilometre kuzeyinde başlıyor. Nickel rüzgar kesiciyi indirerek sekiz silindirli S-Serisi’nin nefes almasına izin veriyor. Işıklandırılmış Malibu Tepeleri boyunca bir gün batımı gezintisi yapmak, günü bitirmenin en güzel yolu.

2019-02-19T14:26:46+00:00

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.