Loading...

Türkiye’nin en önemli moda etkinliklerinden biri olan Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un 12. sezonu, 11-14 Eylül 2018 tarihleri arasında Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleşti.

Her sezon seçtiği tasarımcının defilesini sunan Mercedes-Benz Türk, bu sezon ilk defa bir erkek giyim markasını destekleyerek Volkan Güzelce ve Koray Arıcı’nın son dönemlerde çok ses getiren markası Brand Who’nun İlkbahar-Yaz 2019 koleksiyonunu “Mercedes-Benz presents Brand Who” ismiyle sundu.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul bu sezon da uluslararası bir tasarımcıya ev sahipliği yaptı. Merdeces-Benz Uluslararası Tasarımcı Değişim Programı kapsamında, yakın zamanda İlkbahar-Yaz 2019 koleksiyonunu Mercedes-Benz Fashion Week Tbilisi’de sergileyecek olan Sudi Etuz’dan önce programın birinci aşaması olarak Gürcü tasarım markası Ani Datukishvili, İlkbahar-Yaz 2019 koleksiyonunu “Mercedes-Benz presents Ani Datukishvili” ismiyle MBFWI podyumunda sundu.

ETKİNLİK BOYUNCA MERCEDES-BENZ KONFORU
12 sezondur etkinliğe isim sponsoru olarak destek veren Mercedes-Benz Türk, 26 adet Mercedes-Benz C-Serisi ve 2 adet Mercedes-Benz Vito ile moda haftası boyunca etkinlik misafirlerinin ulaşımını kolaylaştırmak için İstanbul sokaklarındaydı. Araçlar İstanbul sokaklarında kilometrelerce yol kat ederek MBFWI’nin 100’ün üzerinde davetlisini defile ve sunumlara konforlu bir şekilde ulaştırdı.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un vazgeçilmez buluşma noktası Mercedes-Benz Lounge ise hafta boyunca 5.000’den fazla davetliyi ağırladı. Defile ve sunum aralarında davetlilerin dinlenme ve Mercedes-Benz’in ikramlarının tadını çıkarma fırsatı bulduğu Mercedes-Benz Lounge alanının girişinde bulunan fotoğraf baskı cihazı sayesinde ise davetliler, sosyal medya hesaplarında #mbfwi etiketini kullanarak paylaştıkları fotoğrafları anında basma şansı bularak moda haftası anılarını ölümsüzleştirdiler.

YABANCI BASINLA BULUŞMA
Bu sezon Mercedes-Benz’in davetlisi olarak dünyanın dört bir yanından Türkiye’ye gelen yabancı basın mensupları, Türk marka ve tasarımcıların İlkbahar-Yaz 2019 koleksiyonlarını keşfetme fırsatı buldular. Yabancı basın mensupları hem Türk tasarımcılar ile birebir görüşmeler gerçekleştirdi hem de mağaza ziyaretleriyle Türk moda endüstrisini yakından gözlemlediler.

SUNSEEKER
İlkbahar-Yaz 2019 koleksiyonunda Brand Who, “SUNSEEKER” sloganıyla herkesi güneşin peşinden gitmeye davet ediyor. Koleksiyonlarında yaratıcılığın ortaya çıkış hikâyesini, özgün tasarımların olmazsa olmaz bir parçası olarak değerlendiren Brand Who, ışığın, enerjinin ve ilhamın kaynağını güneşte buluyor ve güneşin en beklenmedik anlarda bile köşe başından belirebileceğini vurguluyor: Güneşe ulaşan ışıklı yolda tek ihtiyacınız ise Brand Who erkeğinin stilini takip etmek.

Plajda olmanın insana verdiği rahatlık ve arınmışlık hissini güneşin verdiği coşku ile birleştiren, bunu yaparken de mesafeli ve kendine özgü duruşundan taviz vermeyen Brand Who, İlkbahar-Yaz 2019 koleksiyonunda güneşle insanlar arasındaki mesafeyi kullanılan kumaşlar ve ince düşünülmüş

12 YILDIR KESİNTİSİZ DESTEK
Etkinlik sonunda bir değerlendirmede bulunan Mercedes-Benz Türk Otomobil Grubu İcra Kurulu Üyesi Şükrü Bekdikhan, “Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, 12. sezonunu görkemli bir biçimde geride bıraktı. Türkiye’nin uluslararası moda takviminde yer alan en önemli moda etkinliğine 12 sezondur kesintisiz bir biçimde destek vermekten gurur duyuyoruz. Bu sezon Mercedes-Benz Türk olarak, etkinliği takip eden uluslararası basın mensupları ve satın alma sorumlularına ek olarak, davetimiz üzerine İstanbul’a gelen yabancı basın grubunu ağırlamanın mutluluğunu yaşadık. Dünyanın dört bir yanından gelen yabancı basın grubu, İstanbul’un sunduğu tarihi ve kültürel zenginliklerin yanı sıra genç ve yetenekli tasarımcılarımızın çalışmalarından ilham aldıklarını belirttiler. Üçüncü defa katıldığımız Mercedes-Benz Uluslararası Tasarımcı Değişim Programı ile “Mercedes-Benz presents” projemizi bu sezon yine uluslararası bir tasarımcının katılımıyla iki farklı defileye taşıdık. Her sezon, sektörün farklı aktörlerini desteklemeyi sürdürüyor, marka ve tasarımcılara gerek tanıtım ve iletişim, gerekse satış anlamında bütünleşik bir platform sağlıyoruz” sözleriyle “Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul” projesine verdikleri önemi dile getirdi.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’dan heyecan verici görüntülere, etkinliğin Instagram hesabından ulaşabilirsiniz!

2019-02-19T16:24:59+00:00

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.