Loading...

Basitçe söylemek gerekirse G-Serisi beni sınırlandırmıyor. Bu otomobil güvenilir, emniyetli ve konforlu ama aynı zamanda benim gibi maceracı bir ruha sahip. Mercedes-Benz G-Serisi gerçek bir çetin ceviz ve arazi sürüşünün zorlu koşulları için mükemmel.

Geçenlerde bir süreliğine Yeni Zelanda’daydım ve çok az otomobilin ulaşabileceği, saatlerce tek bir kişi bile göremeyeceğiniz bir bölgeye gittim. Kendimi böyle yerlerde huzurlu hissediyorum. Queenstown isimli bu bölgedeki manzaralar, yumuşakça kıvrılan tepeleri, buzulları ve fiyortlarıyla insanı gerçekten büyülüyor. Orada hava koşullarını tam anlamıyla hissedebiliyorum. Işığı görüyorum, temiz havanın kokusunu alıyorum ve sesleri, renkleri; gördüğüm, duyduğum, hissettiğim her şeyi içime çekiyorum. Kızlarım neredeyse vahşi bir hayvan gibi doğayla bütünleştiğimi söylüyor.

Şu sıralar Pole2Pole turu kapsamında dünyayı dolaşıyorum. Kuzey Kutbu’ndan Güney Kutbu’na kadar gidip geri döneceğim. Böylesi zorlu bir yolculukta, otomobille ya da yaya olarak seyahat ettiğinizde daha fazla şey keşfetmenin mümkün olduğunu anlıyorsunuz. Örneğin doğal güzellikler, yerel insanların özellikleri ve ihtiyaçları gibi şeylerle daha çok iç içe oluyorsunuz. Kızlarım Jessica ve Annika bu yolculukta bana destek olmak için yanımdalar. Onlarla iyi bir ekip olduk. Kızlar G-Serisi’ne bayılıyor. Belki tuhaf gelecek ama yolculuklarımız sırasında iki aracın gerçekten farklı mizaçları olduğunu gördük. Birbirlerini koruyor gibiler. Bu kulağa garip gelebilir, ama G-Serisi’yle seyahat ederek uzun zaman geçirdiğinizde bu otomobillere bakışınız da değişiyor. Bu otomobiller güvenilir birer yol arkadaşına dönüşüyor.

Toplam 38.000 kilometrelik turun büyük kısmını iki G-Serisi’yle yapıyoruz. Geri kalanını ise “Pangaea” isimli yat ve kayaklarla tamamlayacağız. Otomobillerimiz olmasaydı karşılaştığımız zorlu koşulların çoğunun üstesinden gelemezdik. Ayrıca çok sıcak veya çok soğuk yerlerde hepimiz otomobilin koltuk ısıtma ve serinletme özelliğine şükrediyoruz.

Şu ana kadar en sert koşullara bile adapte olmayı başardık. Bir keresinde Pakistan’dayken suların yolu alıp götürdüğü bir noktaya vardık. Küçük bir suyolunda sıkışıp kaldık ve su çok geçmeden hırçın bir akıntıya dönüştü. Sadık yol arkadaşımızı kaybedeceğiz diye korktuk. Otomobileri oradan kurtarmak için çok hızlı çalışmamız gerekiyordu ama sonunda başardık. Böyle bir deneyim bizi birbirimize daha çok yakınlaştırdı.

Absürt, komik anlar da yaşadık. Örneğin Özbekistan sınırından geçerken, insanlar etrafımıza toplandı. G-Serisi herkesin ilgisini çekti. Özbekler etrafımızı sarmış, otomobillerimize hayretle bakıyordu. Alman mühendisliğinin başyapıtı olan bu otomobiller, onlar için mucize gibiydi. Normalde Özbek sınırını geçmek günler sürer. Her otomobil saatlerce aranır, kimlik belgeleri günlerce incelenir. Sınır askerleri bize doğru gelirken bizim de bunları yaşayacağımızı düşündüm. Onlara “İsterseniz G-Serisi’ni sınırdan siz geçirebilirsiniz!” dediğimde işler değişti. Hiç gecikme yaşamadan sınırı geçmemize izin verdiler. G-Serisi’nin etkisinin bütün dünyaya yayıldığını gördüm.

2018-06-22T01:01:05+00:00

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.