Loading...

Son dönemin popüler televizyon dizilerinden Ufak Tefek Cinayetler, dört kadının hikâyesiyle izleyicileri ekrana kilitlemiş durumda. Dizide entrika ve iyi-kötü mücadelesinin ortasında kalan Oya karakteri ise ilgiyle takip ediliyor. Karaktere hayat veren Gökçe Bahadır ile eğlenceli bir fotoğraf çekimi ve sohbet için bir araya geldik.

Ufak Tefek Cinayetler, televizyonlarda uzun süredir görmediğimiz heyecanı yaratmış durumda. Dizinin gördüğü ilgi hakkında siz ne düşünüyorsunuz?
Projeye başlarken tüm ekip ortak bir heyecanla yola çıktık. Karşımızda çok güzel bir senaryo, uyumlu bir ekip ve iyi bir yönetmen vardı. Her açıdan “iyi”lerin bir araya geldiği bir yapım olacağına inandık. Elbette bu durum heyecanımızı da artırdı, fakat o ilk aşamada izleyici reaksiyonunu kestiremiyorsunuz. Daha çok ortaya koyacağınız işin kalitesine odaklanıyorsunuz. Bir yandan hikâyenin kadın karakterler üzerinden ilerlemesi ve entrikalarla örülü olması risk taşıyordu. Dört farklı kadının hikâyesini ve onların yaşamları üzerinden dünyayı anlatan Ufak Tefek Cinayetler, bizim beklediğimizin de üzerinde ilgi gördü. İzleyicinin ilgisi ilk günden beri aratarak devam etti. Bu durum yaptığımız işin başarısını ortaya koyması açısından beni mutlu ediyor.

Dizide Oya karakteri iyi ve kötü arasında sıkışmış görünüyor. Oya’nın yerinde olsanız ne yapardınız?
Dizi iyi ve kötünün mücadelesini konu alan bir hikâye etrafında şekilleniyor. Çoğu zaman iyi ve kötü ayrımının çok net olmadığını düşünürsek belki de bir televizyon dizisinde bu iki kavram ilk defa bu kadar açık işleniyor. Dizinin aksine gerçekte iyilik ve kötülük çok basit kavramlar olarak görülse de anlatması, ifade etmesi oldukça zor. Oya karakterinin en beğendiğim yönü, iyi-kötü mücadelesinde son derece zarif kalmayı başarabilmesi. Bu anlamda Oya’nın mücadele yöntemlerini sevdiğimi söyleyebilirim. Hem savaşmak ve karşısındaki kötülükle mücadele etmek istiyor, hem de kendi değerlerinden ödün vermeden ilerliyor. Dizide gördüğümüz gibi hayattaki mücadele de kişilerin karakterleri ölçüsünde gerçekleşiyor. Ben de Oya’nın duruşuna saygı duyuyorum.

Hayat verdiğiniz karakterlerin yanı sıra oyuncu ve bir kadın olarak da güçlü bir duruşunuz var. Hayatla baş ederken gerçekten bu denli güçlü müsünüz?
Bu sık sık duyduğum bir yorum. Sanırım gerçekten güçlü olmasam dışarıdan da bu şekilde görülmezdi. İnsanlar, sanılanın aksine olduğundan çok da farklı görünemez. Dolayısıyla yaptığınız işten oynadığınız rollere kadar seçimlerimiz nasıl biri olduğumuza dair ipuçları verir.

Hayalinizde, oynamayı arzu ettiğiniz bir rol, yer almak istediğiniz bir hikâye var mı?
Oyunculuk konusunda kendimi çok şanslı hissediyorum, çünkü çok farklı ve çeşitli rollerde oynadım. Buna rağmen, sanırım aksiyon dolu bir hikâyede yer almak isterdim.

Yoğun temponuza rağmen hayatınızda oyunculuk dışında neler yaparsınız?
Birden çok şeyle ilgilenmeyi severim. Bu şekilde daha fazla motive oluyorum. Sporla özel olarak ilgilendiğimi söyleyebilirim. Sporun her dalıyla ilgilenmeye çalışıyorum. Koşu, kite, basketbol, tenis keyifle yaptığım spor dalları arasında yer alıyor. Bir de yoga tabi. Ayrıca kedim Rita ile vakit geçiriyorum. Bunlar dışında ise piyano çalmaktan keyif alıyorum. Zaman zaman kendimle kalmak istediğimde piyano çalıyorum. Müzik hayatımda önemli bir yer kaplıyor: Hem söylemeyi hem dinlemeyi çok seviyorum.

Ufak Tefek Cinayetler dizisi karakterlerin şıklığıyla da gündemde. Bu durum sizi etkiledi mi?
Modayı takip etmeyi önceden beri severim, ancak diziyle beraber daha fazla ilgimi çekmeye başladığını söyleyebilirim. Artık yeni koleksiyonlar, tasarımcıların kreasyonları ve defileler daha çok dikkatimi çekiyor. Kendimi daha iyi tanıdığım İçin kombinlerimi oluştururken hangi parçaların iyi duracağına dair artık daha iyi fikirlerim var.

Peki, moda sizin için ne ifade ediyor? Kendi tarzınızı nasıl tanımlarsınız?
Bir kadının, bulunduğu ortama ve kendi çizgisine göre şık olmasını seviyorum. Günün farklı saatlerinde ve farklı etkinliklerde her zaman şık olmanın mümkün olduğunu düşünüyorum. Genel olarak frapanlıktan uzak; spor şık, casual bir tarzım olduğunu söyleyebilirim. Kıyafet seçimlerim günden güne ya da ruh halime göre de değişir. Bir gün kumaş pantolon-ceket kombiniyle iyi hissederken ertesi gün deri ceket-jean ile kendimi rahat hissedebiliyorum. Açıkçası bu değişkenliği seviyorum. Kendimi tek bir kalıba oturtabildiğim söylenemez. Hep klasik giyinen ya da her zaman spor ve rahat giyimi tercih eden biri değilim. Genel olarak moda zevkimi uçlarda olarak tanımlamıyorum. Bazen şık, bazen asi, bazen cool olmak beni daha çok ifade ediyor.

Dizide Oya karakterini sıklıkla otomobil kullanırken görüyoruz. Sizin otomobil tutkunuz var mıdır?
Otomobil kullanmayı gerçekten çok seviyorum. Öyle ki, 18 yaşına basar basmaz ilk yaptığım şey ehliyet almak oldu. O zamandan beri de aktif olarak otomobil kullanıyorum. Bir aracın içinde yolda olmak bana terapi gibi geliyor. Bazen canım sıkıldığında otomobilime atlayıp biraz dolaşmak bile beni rahatlatıyor. Bu yüzden otomobilde konfor benim için çok önemlidir. Bunda hayatımın çok yoğun çalıştığım bir döneminde, zamanımın çoğunun yolda ve otomobilde geçmesi de etkili oldu. Aslında otomobil benim için gerçek bir yaşam alanıdır diyebilirim.

Dizide ve gerçek hayatta kullandığınız Mercedes-Benz GLA ile yaşadığınız deneyimi nasıl anlatırsınız?
Ufak Tefek Cinayetler’de Mercedes-Benz kullanılması markaya olan ilgimi de artırdı. Oya karakterinin kullandığı GLA’yı da karaktere çok yakıştırıyorum. Aracın, özellikle sıra dışı rengiyle kendine bağlayan bir yönü var. Ben de GLA ile bir bağ kurdum diyebilirim. Sürüş sırasında oldukça konforlu, tasarımı ve kompakt yapısıyla da özellikle şehir içi için ideal bir otomobil.

2018-06-22T01:56:09+00:00

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.