Loading...

SLK harfleri, 1996’dan beri tarih yazmakta olan bir Mercedes modelinin gövdesini süslüyor. Bugün, 20’nci yaşını kutlayan bu kompakt model, iki kişilik üstü açık (roadster) bir otomobil sürmenin ayrıcalıklı keyfini, bir coupé’nin gündelik kullanıma uygunluğu ile birleştirdi. Bu başarının ardında ise her türlü hava koşulunda konfor seviyesini yükselten vario tavan yatıyor. SLK, lanse edildiği yıl Almanya’nın en çok satan roadster’ı oldu ve o günden beri dünyanın her yerinde hayranlarının sayısı artıyor. SLK nesilleri içinde 2004’e kadar üretilen R 170, 2011’e kadar üretilen R 171 ve 2011’den beri üretimi devam eden R 172 versiyonları toplamda 670 bin adetlik satış rakamına ulaştı.

Bir Mercedes-Benz klasiği haline gelen bu model, şimdi makyajını tazeliyor ve yeni bir isim alıyor; artık SLK yerine SLC olarak anılacak. Bu değişim, söz konusu roadster’ın C-Serisi ile olan yakın ilişkisine vurgu yapıyor ve Mercedes-Benz tasarımcılarının yaptığı bir dizi başka teknik ve tasarım iyileştirmeleri bu değişime eşlik ediyor. Görsel açıdan otomobil artık daha da dinamik bir görünüm sergiliyor, donanım seçeneklerinin arttırıldığı ve sayısız başka detayda iyileştirmeye gidildiği görülüyor. Yanda araç iç süslemelerinden panoramik vario tavana, önünden arkasına kadar geçirdiği değişim gayet net ortaya koyuluyor.

IŞIKLAR

SLC’de sunulan LED Akıllı Işık Sistemi, yolu gün ışığına çok yakın beyaz bir renge boğuyor. Sistemin; otoyol modu, viraj ışığı fonksiyonu, kamera temelli adaptif aydınlatmafonksiyonu, kavşak ışığıfonksiyonu ve genişletilmiş sis farı fonksiyonu olmak üzere beş farklı modu bulunuyor. Opsiyonel Adaptif Uzun Far Yardımcı sistemi, karşı yönden gelen sürücülerin gözlerini kamaştırmadan farların sürekli uzunda kalmasını sağlıyor.

ÖN KISIM

Sportif etki SLC’nin her köşesinde kendisini gösteriyor. Sert ve keskin çizgilere sahip radyatör ızgarası ve ok biçimli kaputuyla, yeni tasarlanan burun kısmı daha da dinamik bir görüntü çiziyor. Elmas şekilli radyatör ızgarası tüm SLC modellerinde standart bir özellik olarak kendini gösteriyor. Dâhili LED gündüz farlarına sahip çarpıcı farları da göz alıyor. Çıkıntı yapan hava girişleriyle yeni ön tampon, bu klasiğin bir başka coupé tasarım özelliği olarak öne çıkıyor.

VARIO TAVAN

Elektrohidrolik tavanı kontrol etmek şimdi hiç olmadığı kadar kolay. Eğer tavan hareketine, araç hareket etmeden önce başladıysanız kapama işlemini saatte 40 km hızı geçmeden sürüş sırasında da yapabilirsiniz.. Magic Sky Control sistemine sahip Panoramik Vario Tavanın ışık geçirgenliği, bir tuş dokunuşuyla karartılmış durumdan şeffafadönüşebiliyor ve böylece tavan kapalıyken de yıldızları izleyebilmenize olanak sağlıyor.

335 LİTRE

Bu rakam SLC’nin bagaj kapasitesini ifade ediyor ve onu seyahat eden çiftler için de ideal hale getiriyor. Sunulmaya yeni başlanan yarı otomatik bagaj ayırıcısı da dikkat çekiyor. Ayırıcı, bagaj kapasitesinin artırılması için açık pozisyona getirildiğinde, tavan açılır açılmaz otomatik kapanıyor. Bunu yapabilmesi için yeterli alanın olmaması halinde gösterge panelinde sürücüye bir uyarı gösteriliyor.

2018-01-18T09:40:55+03:00

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.