Loading...

Dilediğiniz gibi giyinebileceğiniz bir sezona hazır mısınız? Hemen hemen her rengin moda olduğu 2017 İlkbahar/Yaz modası, aynı zamanda size geçmişle geleceği bir arada harmanlayabileceğiniz bir özgürlük sunuyor. Evet, yanlış duymadınız, ılık havanın tadını çıkardığımız bu günlerde pek çok farklı stil ve trend bir arada… Bu sezona çeşitlilik damga vuruyor.

Öncelikle renklere bir göz atalım. Geçtiğimiz sezonlarda görmeye alıştığımız haki renk, bu sezonda da koleksiyonlarda yerini alıyor; military ya da safari tarzda uygulamak ise tamamen size kalmış. Söze haki ile başlayınca sanmayın ki sezona koyu ve toprak tonları hâkim. Pantone’nin 2017’nin rengi olarak açıkladığı ‘Greenery’nin yanı sıra, kırmızılar, pembeler, turuncular, yani güneş renkleri de şimdiden gardıroplarda kendilerine geniş yer buldu bile. Renk skalası bu kadar geniş olunca ilkbahar/yaz sezonunu “enerjik” olarak nitelendirmek pek de yanlış olmaz. Tam da smart kullanan genç ve dinamik kitlenin yapısına uygun olacak şekilde…

Erkek ve kadın smart kullanıcıları sosyal hayatın içinde olmayı sever. Sinema, tiyatro ve sergi gibi kültürel etkinliklerin yanı sıra arkadaşlarla geçirilen eğlenceli zamanlar da onlar için önemlidir. Bu aktif günlük yaşantılarında pratik ve konforlu olmak smart kullanıcıları için en önemli kriterdir. Kimi zaman güne başladıkları kıyafetlerle geceye de devam etmeyi tercih edebileceklerinden, seçimlerini de rahat ama şık parçalar arasından yaparlar. Günümüz koşullarında sneaker pek çoğumuzun olduğu gibi onların da vazgeçilmezidir. Üzerine giyeceğimiz parçalarla gerek kültürel etkinliklere gerekse gece programlarına kolayca uyum sağlayan sneaker’lar bir bakıma bu anlamda kurtarıcı rolündedir. Üstelik bu sezon da klasiklerin dışında platform topuklu sneaker’larla karşılaşmaya devam edeceğiz gibi görünüyor; özellikle de sezon trendine uygun olacak şekilde metalik detaylarla. Sadece ayakkabılarda değil üst giyimde de metalik kumaşlar, pullar, işlemeler dikkat çekiyor. Gerek işlemeli biker montlar gerekse ışıltı saçan etek ve pantolonlar bizi 80’li yıllara doğru keyifli bir yolculuğa çıkaracak, ama tüm bunları doğru kombinlemek çok önemli. Metalik bir parçayı casual bir tişört ve ayakkabıyla bir arada kullandığınızda günün her saatine uygun bir görüntü sergilemeniz mümkün. Böylece hem şık hem de spor bir görüntüye sahip olup aynı zamanda günü konfor hissiyle tamamlayabilirsiniz.

Veee fırfırlar geri dönüyor. Omuz, kol ve eteklerde sıkça karşılaşacağımız bu detay, ayakkabılarda da boy gösteriyor. Neredeyse karpuz kol diyebileceğimiz bol kollar, yine fırfırlarla süsleniyor. Bu fırfır detaylarını uçuşan kumaşlarla hazırlanan etek ve elbiselerde bazen tek bazense kat kat uygulanmış olarak görüyoruz.

Tabii ki 2017 İlkbahar/Yaz koleksiyonlarında romantik esintiler yine varlığını hissettirecek. Tamamıyla doğadaki halleriyle kıyafetlere taşınan çiçek desenleri bunun en güzel örneği. Etekler, elbiseler, tişörtler ve jean pantolonlarda sıkça kullanılan, kimi zaman baskı olarak göze çarpan çiçekler, kimi zaman da işleme ya da aplike olarak karşımıza çıkacak.

Çizgi sever misiniz? Kış koleksiyonlarında sıkça gördüğümüz çizgili parçalar, yeni sezonda da bizi bırakmıyor. Yalnız bu kez alışık olduğumuz gibi enine değil boyuna çizgiler moda. En çok kullanılan siyah-beyazın dışında rengârenk çizgiler boyutlarını da farklılaştırıyor; artık eskisinden daha kalınlar.

Tüm markaların sergiledikleri yeni koleksiyonlarda dikkat çeken bir diğer detay ise spor kıyafetlerinden esinlenilmiş parçalar. Eşofman görünümlü ya da spor taytını andıran alt ürünler kimi zaman ipekli bluzlar, kimi zaman outdoor montlarla ya da sweatshirt’lerle kombinlenerek günlük hayata uygun hale getiriliyor.

Görüldüğü üzere 2017 İlkbahar/Yaz sezonu tüm çeşitliliğiyle geliyor. Ufak tefek birkaç detaya dikkat ederek sandıklarınızdan çıkardıklarınızı yeni aldığınız parçalarla dilediğiniz şekilde kombinleyin. Göreceksiniz ki eskiler artık “eski” değil. Çünkü bu sezon özgürlük çok moda…

2018-01-18T13:37:44+03:00

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.