Loading...

Mercedes-Benz, giderek “akıllı” hale gelen otomobilleri ve “Mercedes me connect” dijital teknolojisi ile günlük yaşamı kolaylaştıracak birçok imkân sunuyor. Temel olarak “Mercedes me connect”, cep telefonu ya da tablet uygulaması üzerinden Mercedes-Benz otomobilinize bağlanabildiğiniz ve bu sayede otomobil ile iletişime geçerek ilgili fonksiyonları kullanabildiğiniz bir yapıdan oluşuyor. Böylece, size ve sevdiklerinize daha çok zaman kalıyor. Sistem; “Uzaktan Araç Durumuna Erişim”, “Uzaktan Merkezi Kilit Kontrolü”, “Coğrafi Sınırlandırma”, “Araç Takibi”, “Park Edilmiş Konum Bilgisi”, “Bakım Yönetimi” ve “Araç Dışından Park Etme Yardımcısı” gibi birçok fonksiyon barındırıyor. Bunların yanı sıra Mercedes Ailesi’nin bir parçası olmanızı sağlayacak servis ve hizmetlere sahip olan “Mercedes me connect” platformu, esasen dijital bir deneyim üzerinden konfor sunuyor.

KONFOR

ARAÇ DIŞINDAN PARK ETME YARDIMCISI

İnsanlığın alet kullanımıyla yaşadığı gelişim bugünlere ulaşmasında önemli bir yere sahip. Yüzyıllardır, hayatımızı kolaylaştırmak ve birçok zorluğun üstesinden gelmek için aletlerden yardım alıyoruz. Günümüzde ise artık dijitalleşen aletler başrolde. Artık pek çok zorluğu tek bir dokunuşla aşabiliyoruz. Örneğin, “Mercedes me connect”’in “Araç Dışından Park Etme Yardımcısı” fonksiyonu sayesinde, dar ve sıkışık park yeri sorunuyla uğraşmanız gerekmiyor. Uygun park yerini bulduktan sonra araçtan inerek cep telefonunuzdaki uygulama üzerinden rahatlıkla park işlemini tamamlayabiliyorsunuz. Bu, uzaktan kumandalı oyuncak otomobilleri çağrıştırıyor. Zaten “Mercedes me connect”in sırrı da burada. Hayatınıza biraz eğlence, çokça kolaylık katıyor.

ZAMAN

UZAKTAN ARAÇ DURUMUNA ERİŞİM

Artık, evde olmadığınız zamanlarda bile telefon uygulamaları üzerinden fırındaki yemeği pişirmeye başlamanızı sağlayacak dijital teknolojiler var. Bazı fırın modellerinde ise fırın içindeki kameraya bağlanıp yemeğin ne aşamada olduğunu bile kontrol edebiliyorsunuz. Peki, otomobiliniz söz konusu olduğunda ne yaparsınız? “Mercedes me connect”, “Uzaktan Araç Durumuna Erişim” fonksiyonu sayesinde nerede olursanız olun, otomobilinizle ilgili temel bilgilere erişip kontrol edebilirsiniz. Örneğin yola çıkmadan, hatta henüz evden ayrılmadan önce lastik basıncı, yakıt durumu gibi hayati bilgilere telefon ya da tablet üzerinden ulaşarak planınızı yapmanız mümkün. Çünkü “Mercedes me connect”, dijitalleşen geleceği hayatınıza en pratik şekilde dâhil ediyor. Size de daha çok zaman kalıyor.

GÜVEN

UZAKTAN MERKEZİ KİLİT KONTROLÜ

Önem verdiği şeyleri korumak insanın temel içgüdülerinden biri. Bunun için sürekli bir dikkat göstererek her an her şeyi kontrol altında tutmak ise oldukça zor. “Uzaktan Merkezi Kilit Kontrolü” fonksiyonu, Mercedes-Benz otomobilinizin kapılarını uzaktan açıp kapamanın yanı sıra; aracın park konumunda olup olmadığı, anahtarın araçta olup olmadığı ya da aracın ne kadar süredir park halinde durduğu gibi bilgilere de erişmenizi sağlıyor. Bu fonksiyon, siz nerede olursanız olun otomobilinizin kilitlerinizi kontrol etmenize imkân veriyor. Anahtarları bırakmayı unutup yurt dışına gitmiş olsanız bile, telefon ya da tablet üzerinden tek tuşla aracın kapılarını açıp kapatabiliyorsunuz. Böylece sevdikleriniz ve değer verdiğiniz her şey, her an güvende oluyor.

2018-01-18T14:10:41+00:00

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.