Loading...

Beyaz evleri ve kırmızı tuğlalı çatılarıyla eskiden bir balıkçı köyü olan Cadaqués, Dalí sayesinde aralarında René Magritte, Marcel Duchamp ve Richard Hamilton gibi 20. yüzyıl ustalarının da bulunduğu sanatçıların en sevdiği yerlerden biri haline geldi. Bugün burası Dalí hayranlığının merkezi ve Costa Brava’daki en güzel kasaba olarak kabul ediliyor. Çocukluğunda yaz tatillerini burada geçiren Dalí, 1930’larda ise tümüyle bu kasabaya yerleşiyor. Yakındaki Portlligat Körfezi’nde iki balıkçı kulübesini evi ve stüdyosu olarak kullanan Dali’ye; Cap de Creus Yarımadası’nda bulunan ulusal parkın acayip görünümlü kaya oluşumları ilham veriyor.

Barselona’nın kuzeydoğusunda, Fransa sınırında yer alan Cadaqués’e, Yeni E-Serisi Cabriolet ile Barselona’dan yapılan iki saatlik rahat bir yolculukla varılabiliyor. Bölge hâlâ birçok sanatçıyı kendine çekiyor. Bu ilgi sürrealizmin asla bitmediğini, kendi sakin Akdeniz baloncuğunun içinde yaşamaya devam ettiğini düşündürüyor.

42 yaşındaki Alman sanatçı Daniel Zerbst 1995’te, 20 yaşındayken; Brunswick’teki hayatın sınırlarından ve ebeveynlerinin onun öğretmen olmasıyla ilgili isteğinden kurtulmak amacıyla Cadaqués’e geldiğini söylüyor. Daniel Zerbst, E-Serisi Cabriolet ile gerçekleştirdiği sürüşün ardından bir mola veriyor ve limanın aşağısında en sevdiği mekâna oturuyor. Zaman sanki Dalí’nin ünlü tablosundaki saatler gibi eriyor: Yedi metre yüksekliğinde tavanlara ve neredeyse bir o kadar yüksek pencerelere sahip “Casino” isimli bu kafe, ahşap masaları ve uzun barıyla dikkat çekiyor.

Cadaqués’te Dalí’nin en sevdiği diğer bir yerin “L’Hostal” isimli restoran olduğu söyleniyor. Hatta mekânın sahibi Dalí’nin buranın tasarımına da yardımcı olduğunu iddia ediyor. Bu restoranın günümüzde ünlü bir müşterisi daha var. İspanya’ya 2009 yılında bir sanat bursu aracılığıyla yerleşen 28 yaşındaki Uruguaylı sanatçı Joaquin Lallane. 2010’dan beri Cadaqués’te yaşayan sanatçı, çoğu kişi tarafından sanat dünyasının yükselen yıldızlarından biri olarak görülüyor. İspanya Kralı’nın Uruguay’a yaptığı son resmî ziyaret sırasında Uruguay Başkanı Tabaré Vasquez’in, krala Lalanne’ın resimlerinden birini hediye ettiği biliniyor.

E-Serisi Geliştirme Şefi Christian Früh aracın önemli özelliklerini göz anlatıyor!

Tasarım: Tampondaki göze çarpan hava girişleri ön kısmı domine ederek E-Serisi Cabriolet’nin karakteristik “4 Gözlü Yüz” yapısını baştan yorumluyor. Tümleşik Mercedes yıldızı ve tek çıtalı radyatör ızgarası otomobilin dinamik, sportif yapısını vurguluyor. Otomobilin gerili kumaş tavanı 20 saniye içinde açılıp kapanıyor ve saatte 50 kilometre hıza kadar çalıştırılabiliyor.

Süspansiyon: Standart Donanım: Otomobilde sürüş konforu ve istikrarının daha iyi dengelenmesi için AGILITY CONTROL süspansiyonu bulunuyor. Düşük şok emilim unsuruyla yapılan normal sürüş sırasında süspansiyonun salınıma bağlı amortisör sistemi, titreşime neden olan güçleri azaltarak sürüş konforu ve hassasiyetini arttırıyor.

Opsiyonel: Yumuşak temel süspansiyon ve yüksek sürüş istikrarı için adaptif sönümlemeye sahip AIR BODY CONTROL isimli üç odacıklı havalı süspansiyon bulunuyor. Bu süspansiyon daha sportif ya da konforlu bir sürüş için istenildiği şekilde ayarlanabiliyor.

İç Mekân: Gümüş gölge detaylı hava çıkışları, dijital geniş ekranlı gösterge paneli, Cabriolet’nin modern ve sportif yapısını vurguluyor. Aerodinamik tasarım ve opsiyonel olarak sunulan, oldukça yenilikçi AIRCAP sistemi iç mekân hava türbülansını en aza indiriyor. Düşük gürültü seviyesi sayesinde öndeki ve arkadaki yolcular araç üstü açık olduğunda bile birbirlerini duyabiliyor.

Boyutlar: Uzunluk: 4.826 mm. Genişlik: 1.860 mm. Yükseklik: 1.428 mm.

Bağlantı: Dış dünyayla bağlantı ve bilgi ile eğlenceye ulaşım en son teknolojiyle sağlanıyor: NFC, yakında bulunan akıllı telefonların dijital otomobil anahtarı olarak kullanılmasına olanak tanıyor. Ekranlarda gösterilen birçok fonksiyon; sesli komut sistemi, direksiyondaki dokunmatik kontrol düğmeleri ya da orta konsoldaki touchpad ile yönetilebiliyor. Touchpad ayrıca el yazısını da tanıyabiliyor.

Akıllı Sistemler: Standart Ekipman: Mesafe ve çarpışma uyarılarına sahip Aktif Fren Yardımcısı; öndeki araçlar ya da karşıdan karşıya geçen yayalara göre aktive olan otonom frenleme fonksiyonu sunuyor.

Opsiyonel: Direksiyon Yardımı ile birlikte sunulan DISTRONIC PLUS Aktif Takip Kontrolü ve 360° Kameralı Park Paketi sunuluyor.
Motor Seçenekleri: Bir adet dizel motor (E 220 d) ve üç adet benzinli motor (E 200, E 300, E 400 4MATIC) seçeneği sunuluyor.

2018-01-17T13:56:48+00:00

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.