Loading...

İkili ilişkilerde birinden etkilenme grafiğimiz genellikle ilk karşılaşma ve ilk heyecanın ardından karşımızdakinin ne kadar güzel ya da çekici olduğuyla ilgili olarak değişir. Hatta birinden bazen ağzımızı açık bırakacak kadar çok etkilenebiliriz. Yine de birçok kişi ilişkilerde esas önemli olanın iç güzelliği ve karakter olduğunu düşünür. Bu durum klişe bir yaklaşım olarak görülebilir, ama bu doğru olmadığı anlamına gelmiyor. Zira insanlarla kurduğumuz ilişkinin temelleri bunun üzerine atılıyor. Benzer şekilde otomobillerle ilgili fikirlerimiz de bu böyle şekilleniyor olabilir. Örneğin, “Bilgisayar kontrollü sürüş programları dışında otomobilleri birbirlerinden ayıran özellikler nelerdir?” sorusu merak uyandırıyor. Hiç şüphe yok ki her otomobilin kendine ait bir karakteri var. Bu durum “GLC Coupé’nin nasıl bir karakteri var?” sorusunu akla getiriyor. Sadece bir SUV mi ya da bir spor otomobil mi? Yoksa tamamen farklı bir araç mı? İddialarımızdan öte gerçekleştirebildiklerimizin önem kazandığı günümüzde, böylesi farkların bir önemi kalmamış gözüküyor.

“Her türlü arazi koşuluna uygun” sloganıyla Yeni GLC Coupé amacını ortaya koysa da gerçek bir deneyim için Plug-In Hibrit model GLC 350 e 4MATIC ile bir yolculuğa çıkıyoruz. Bu aracın ne kadar iddialı olduğunu daha ilk görüşte anlayabiliyorsunuz. GLC 350 e, aynı araçta bir SUV’nin ve bir spor otomobilin özelliklerini harmanlayarak en uygun şekilde sunuyor. Araç ayrıca tavizsiz yapısıyla da dikkat çekiyor. GLC’nin alçak, adeta çömelmiş gibi duran silueti sanki bir anda sıçrayıp ileri atılacakmış gibi bir izlenim veriyor. Bu atak kimliği çekici çizgileriyle bütünlük sağlıyor ve insanda bir an önce direksiyona geçme hissi uyandırıyor. Otomobilin arkasına kadar uzanan dar ve ayrık park lambalarının S-Serisi Coupé’den esinlendiği görülebiliyor. Esas ilgi odağını aracın iç kısmının oluşturması, yeni C-Serisi araçlarda gördüğümüz ve bayıldığımız büyüleyici duruluğun izlerini taşıyor. Ön plana çıkan desteksiz ekran, az sayıda tuş ve orta konsoldaki tanıdık dokunmatik kumanda paneli sürücünün mevcut yardımcı sistemler ve isterse geri plandaki uygulamalar üzerinde tam bir hâkimiyet kurmasını sağlıyor. Sürücü ayrıca ‘Şerit Takip Yardımcısı’ ve ‘Distronik Takip Mesafesi Kontrol Sistemi’ gibi özelliklerle yollarda adeta süzülürcesine yol almanın keyfini yaşıyor.

Plug-in Hibrit model GLC Coupé üç farklı şekilde çalışabiliyor. Bunlardan ilkinde sadece elektrik motorunun aktif olduğu bir sürüşle, tam dolu bataryalarla 34 kilometreye kadar yol alabiliyorsunuz. Bu seçenekte yolda adeta süzülerek ilerlemeniz mümkün oluyor. İkinci seçenekte ise 155 kW güç üretebilen dört silindirli içten yanmalı motorla yola devam edebiliyorsunuz. Böylece seyir sırasında aracın bataryaları da doluyor. Ayrıca bir de elektrik motorunun 85 kW’lık güçle içten yanmalı motoru desteklediği bir sürüş gerçekleştirebiliyorsunuz. Bu iki güç birleştiğinde GLC Coupé, yaydan fırlayan bir ok gibi ileriye doğru sıçrıyor. Bu esnada ekranda beliren ‘Boost’ ibaresiyle birlikte kırmızı çizgiler aracın enerjisini hangi kaynaktan sağladığını gösteriyor. Motor gücü ve atak yapısının yanında bu otomobil lüks bir sedanın konforunu da sunuyor ve her açıdan oldukça etkileyici bir araç olduğunu kanıtlıyor.

GLC Coupé, bir önceki SUV modele kıyasla sekiz santimetre daha uzun ve dört santimetre daha alçak yapısıyla daha dinamik bir görünüm sergiliyor. Bu yeni boyutlar, görsel çarpıcılığa ek olarak daha uzak ve geniş bir alanın görülebilmesini ve sürücünün yola daima hâkim olmasını da sağlıyor.

2018-01-17T14:39:02+03:00

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.